ЕНДОКРИНОЛОГІЯ

 

 

Ендокринологія -  галузь медицини, що вивчає роботу залоз внутрішньої секреції та відхилення гормонального фону організму людини від норми.

 

 

 

Звернення до ендокринолога

 

Ендокринолог обслуговує населення, яка страждає рядом захворювань, пов'язаних з порушеннями гормонального фону. Як правило, направлення на консультацію ендокринолога дає лікуючий дільничний лікар, або гінеколог в разі звернення жінок.

Основною функцією ендокринних залоз є виділення гормонів внутрішньої секреції. Ці гормони підтримують працездатність організму, проникаючи у всі органи і тканини людини безпосередньо через кров або міжклітинну речовину. Такі залози називаються ендокринними.

До залоз внутрішньої секреції відносяться:

  щитовидна залоза;

  наднирники;

  підшлункова залоза;

  яєчники;

  тестікули.

Будь-яке відхилення і порушення діагностується лікуючим лікарем, до якого звертається пацієнт. Самостійно лікуватися гормонами не варто, адже можна порушити дуже тонке налаштування ендокринної системи та привести до плачевних наслідків. 

 

 

Наприклад, зловживання преднізолоном, або іншими кортикостероїдами під час лікування основного захворювання можуть привести до різних збоїв і відхилень в гормональному фоні. Як наслідок можна спостерігати стрімке збільшення ваги, накопичення жирових відхилень. У разі порушення роботи щитовидної залози картинка може бути кардинально іншою - при діагнозі ендемічний зоб можуть спостерігатися різке зниження ваги, збільшення очних яблук і т.д.

 


 

 

Симптоми, які вказують на потребу консультації ендокринолога 

 

Порушення ендокринної системи проявляються найрізноманітнішими симптомами, які можуть бути пов'язані з проявами супутніх захворювань. Наприклад, порушення жіночого менструального циклу, підвищене потовиділення, збільшення потреби організму у воді та часте сечовиділення, симптоми цукрового діабету, порушення потенції у чоловіків і відхилення в репродуктивній функції.

Oсобливу увагу ендокринологів привертає таке поширене захворювання, як цукровий діабет, коли спостерігається гіпофункція (недостатність) вироблення такого гормону, як інсулін.

Порушення репродуктивної функції зазвичай проявляється в нездатності пари завагітніти. Тема ця вкрай делікатна. На консультацію ендокринолога потрапляють чоловіки, жінки і сімейні пари після відвідування гінекологів, урологів і співпраці з центрами планування вагітності. 

 

  

 

Діагностика та лікування

 

 

Кваліфікований ендокринолог в першу чергу при обстеженні призначає проведення лабораторних досліджень на виявлення відхилень гормонального фону. Тільки після проведення повномасштабного обстеження може бути призначено лікування того чи іншого ендокринного захворювання.

У комплекс діагностичних заходів входить:

  ретельне вивчення анамнезу, тобто скарг пацієнта;

  візуальний огляд залоз, доступних для пальпування і обстеження;

  УЗД залоз внутрішньої секреції;

  лабораторні дослідження крові, секрету залоз.

Послуги ендокринолога в Києві від нашої клініки найбільш актуальні для пацієнтів, які страждають будь-яким відхиленням роботи залоз внутрішньої секреції. При найменшій підозрі на порушення гормонального фону будь-якої етіології кваліфікований лікар порадить консультацію наших фахівців. 

 

 

 

Якщо ви самостійно прийшли до висновку про те, що вам необхідна консультація ендокринолога - сміливо звертайтеся до нас!

 

 

 

  

 Ми пропонуємо:

  оперативне обслуговування;

  кваліфіковану допомогу;

  высококачественную диагностику;

  якісне лікування;

  невисокі ціни;

  ввічливе звернення;

  збереження медичної таємниці.

Довірте своє здоров'я нам, і ви в повній мірі переконайтеся в високій якості наших послуг.

Прибила Ольга Володимирівна

Eндокринолог

Жила Наталія Юріївна

Ендокринолог, УЗД-фахівець

Запис на прийом