гепатологія

 

 

Гепатологія належить до тієї найважливішої галузі медицини, у якій проводять дослідження органів гепатобіліарної системи, до якої входять печінка, жовчовивідні протоки та жовчний міхур. Сучасна гепатологія в Києві вважається досить розвиненою галуззю медицини, в якій залучені першокласні фахівці з великим досвідом роботи.

 

Оскільки печінка є головним органом, що бере участь у травленні, перед гепатологією стоять два завдання:

  детальне вивчення захворювань печінки;
  розроблення системи, яка б забезпечувала її лікування та відновлення.

 

 

Крім діагностики, лікування та розробки профілактичних заходів захворювань печінки, гепатолог у Києві також реалізує ці заходи для жовчних шляхів і жовчного міхура.

 


 

Симптоми

 

У разі виникнення гепатологічного захворювання біль виникає під ребрами праворуч. Причинами цього болю, як правило, може бути неправильне харчування. Наприклад, постійне вживання лише смаженої або жирної їжі, що негативно позначається на органах утворення та виділення жовчі.

Біль розрізняється за низкою відчуттів. Ниючий біль, що розпирає, у разі початку цирозу печінки, гепатиту, хвороби жовчовивідних шляхів, а гострий і пульсуючий – у разі каменів у жовчному міхурі тощо. Біль може бути викликаний різними патологіями печінки або застоєм у жовчовивідних шляхах, порушеннями в їх моториці, переміщенням каменю в жовчному міхурі тощо.

Біль супроводжується такими симптомами, як нудота, позиви до блювоти або безпосередньо блювота, здуття живота і відчуття гіркоти у роті. Крім того, може виникнути такий стан, як зниження розумової активності, швидка стомлюваність навіть від незначних справ, безпричинна пригніченість настрою та відсутність апетиту.

Якщо на шкірі виникає жовтизна, висип, це свідчить про виникнення патології органів утворення та виділення жовчі. У разі прояву таких захворювань можливе збільшення об’єму живота, що відбувається за рахунок рідини, що накопичується, кровотечі в стравохід. Це може супроводжуватися збільшенням температури тіла та процесом швидкого схуднення.

 

 

 

 

У разі виникнення схожих симптомів не можна зволікати. Адже дуже часто оперативне втручання лікаря здатне врятувати людині життя. Тому терміново необхідно звернутися до фахівця-гепатолога, який проведе діагностику. 
           

 

 

 

Діагностика

 

По-перше, діагноз встановлюється після ретельного огляду пацієнта. За допомогою пальпації та простукування визначають розмір і стан печінки, селезінки, рівень больових відчуттів цих органів і відсутність у черевній порожнині рідини.

Якщо у пацієнта холецистит, також проводиться огляд жовчного міхура.

Далі процес діагностики передбачає лабораторні методи дослідження. Передусім береться загальний аналіз крові.

Для встановлення гепатологом точніших діагнозів хвороби фахівці-гепатологи широко використовують інструментальні методи. До них відносяться діагностика ультразвуком, рентгенологічне дослідження органів гепатобіліарної системи та багато іншого. Все це здійснюється на сучасному медичному обладнанні.

Необхідно відзначити, що у більшості випадків захворювання печінки, селезінки та жовчного міхура мають досить серйозний характер, що відображається на стані всього організму. Тому їх лікування не може бути швидким, оскільки тут напівмірами не обійтися, інакше можуть бути тяжкі наслідки для здоров’я пацієнта, в окремих випадках (у разі занедбаності хвороби) можливий смертельний наслідок.

   

 

З огляду на все це, для лікування пацієнту необхідно звернутися до гепатолога. Тільки фахівець цієї області може надати допомогу у своєчасному лікуванні, до якого потрібно поставитися з усією серйозністю.

 

 

 

 

Запис на прийом