Фізіотерапія

 


Фізіотерапія вивчає дію на організм людини фізичних факторів зовнішнього середовища і використання його з лікувальною, профілактичною і реабілітаційної метою і визначення впливу фізичних факторів на біологічні тканини і організм з метою розробки методик і критеріїв відбору хворих для подальшого лікування.

 

 

Фізіотерапія є одним з найбезпечніших методів лікування на сьогоднішній день. Не варто забувати, що необхідно добре знати про механізм дії того чи іншого фізичного чинника, щоб не завдати шкоди пацієнтові. Фізіотерапія застосовується як самостійно так і в сукупності з іншими методами лікування (наприклад, хірургією).

 


 

Коли варто звернутися до фахівця

 

 

  призначення лікаря;

  профілактика;

  додатковий фактор в комплексному лікуванні захворювань та їх запобігання.

 

 

 

 

 

Фізіотерапевтичні процедури, як правило, безболісні і не викликають алергічних реакцій або інших побічних ефектів. Однак, більшість з них має протипоказання, тому дуже важливо проконсультуватися з лікарем фізіотерапевтом перед тим, як приступати до фізіолікування. 
           

    

Фізіопроцедури які проводять в клініці:

 

 

  Фонофорез 

Це комплексний метод терапевтичного впливу на організм, що поєднує ефекти ультразвукових коливань і активних медикаментозних засобів.

Суть процедури полягає в нанесенні на шкіру лікувальної речовини, аналогічно звичайному гелю для ультразвукової діагностики, і подальшої обробки області за допомогою УЗ-датчика. Таке поєднане вплив забезпечує більш ефективне і глибоке проникнення речовини в тканини, а значить - і більш значний терапевтичний ефект. Препарати для фонофорез одночасно виступають контактним середовищем або спішуються з нею, тоді як УЗ-хвилі підвищують активність коштів, швидкість їх проникнення всередину клітин, збільшують період активної дії і зводять в мінімуму побічні ефекти. Методика в основному застосовується для лікування дорослих. Ультрафонофорез дітям призначається для лікування захворювань ЛОР-органів, енурезу, бронхіальної астми, захворювань периферичної нервової системи. Фонофорез дитині проводять тільки поза загостренням захворювань.

  Магнітотерапія

Цей метод грунтується на впливі магнітного поля на клітини організму, які можуть приймати електромагнітні сигнали. Основні ефекти цієї процедури знеболювальну, протизапальну та виражену протинабрякову дію. Лікувальна дія магнітотерапії досить ефективнa при гострих і хронічних запальних захворюваннях дихальної системи, ЛОР-органів, органів травлення, при різних запальних захворюваннях суглобів, що супроводжуються вираженою набряком, скутістю і больовими синдромами, реабілітації після травм різного ступеня тяжкості, переломів кісток, тривалого носіння гіпсової пов'язки і т.д.

  Магніто-лазерна терапія

Лазерне випромінювання виконує різноманітну дію на організм, найбільш виражені з ефектів яких: протизапальну, знеболювальну та стимуляція репаративних процесів (стимуляція метаболізму клітин, накопичення АТФ, синтез білка і колагену і ін.).

Одночасно комбінований вплив магнітного поля і низькоенергетичного лазерного випромінювання дозволяє отримати більш виражений лікувальний ефект від процедур в більш стислі терміни. Такий ефект досягається завдяки застосуванню апарату магнітно-лазерної терапії.

 

Запис на прийом