Пн-Пт: 8-21, Сб-Вс: 9-18 +38 (067) 242-62-40 +38 (044) 599-54-05 We speak English!
EN UA RU
Психологія і психотерапія

Психологія і психотерапія

Психотерапія — система лікувального впливу на психіку та через психіку на організм людини.

Неможливо повноцінно розглядати хворобу тільки як порушення соматичного стану, без визначальної її частини – психологічної. Визначення проблем та постановка мети психотерапевтичної роботи є початком на шляху встановлення «влади над собою». Як правило, ці цілі висловлюють бажання змінити свій стан, впорядкувати важкі емоції, поліпшити свої відносини з близькими.

Робота психотерапевта полягає в тому, щоб допомогти людині краще пізнати себе та почати думати інакше, вести себе інакше, інакше дивитися на світ. У цих відносинах, що визначають ваше життя, він виступає скоріше як помічник, а не порадник.

Коли варто звернутися до фахівця?

Причини, які спонукають людей звернутися до психотерапевта досить різноманітні, а саме:

  • переживання з приводу існуючого внутрішнього конфлікту, постійного внутрішнього дискомфорту, що проявляється в депресії, тривозі, нав’язливих думках
  • відчуття перешкоди всередині, що вперто не дозволяє досягти поставлених цілей, досягнення бажаних результатів виконаної роботи
  • загальна слабкість, запаморочення, зниження працездатності, підвищена втома
  • є щось, що у вас ніколи не виходило, але ви відчуваєте необхідність змінити ситуацію, що склалася (наприклад, вам складно виступати перед незнайомою аудиторією, спілкуватися з некомфортними для вас людьми)
  • ситуативні проблеми, такі як конфлікти з близькими вам людьми, колегами по роботі

Способи діагностики, різновид застосовуваних діагностик в клініці

У психології та психотерапії в якості методів діагностики застосовують різні тести-замальовки, проектні тести, опитування у вигляді анкетування та бесіди, також мають місце методи соціометрії, біографічний, генетичний, математичний підхід, аналіз результатів діяльності.

Як підготуватися: до процедури, до прийому, до діагностики

Перед прийомом психотерапевта важливо чітко сформулювати для себе свою проблему, що допоможе лікарю якомога швидше та ефективніше впоратися з нею. Важливим є обдумування Ваших очікувань в цілому від відвідування лікаря-психотерапевта, в чому, на Вашу думку, може полягати його допомога. Важливо, щоб Ваша мета була реалістичною, наприклад: наблизитися до розуміння суті вашої проблеми.

Якщо намагатися позбутися остраху і тривоги та звернутися до нас зі своєю проблемою – мы Вам обов’язково допоможемо.

Психолог, психотерапевт
Досвід роботи з 2013 року
Консультація
ОНЛАЙН